Jak sprzedać postać na Char Bazaar?

Jak już zapewne widziałeś aukcje postaci widoczne są na oficjalnej stronie w sekcji Char Bazaar, tam też można je licytować za pomocą transferowalnych Tibia Coins (które możesz szybko i bezpiecznie kupić w naszym sklepie). Jeżeli natomiast chodzi wystawienie postaci na sprzedaż to można to zrobić jedynie z poziomu gry. Jest to w zasadzie 3-częściowy proces:

 

1. Weryfikacja postaci

Otwierając Store w grze, na dole okna zobaczymy nowy przycisk z logiem Char Bazaar char_bazaar_button. Po kliknięciu pojawi się lista warunków, które należy spełnić żeby postać mogła być wystawiona na aukcji. Nie możesz między innymi:

  • -posiadać innych otwartych aukcji,
  • -być oznaczony czaszką (red/orange/white skull),
  • -mieć niższy poziom niż 8 lvl,
  • -posiadać domku,
  • -być w żadnej gildii,
  • -mieć żadnych, trwających ofert na markecie.

Jednym z warunków jest także posiadanie ponad 50 Tibia Coins (będzie o tym mowa poniżej).  Jeżeli nie spełniasz któregoś z wymaganych warunku to zobaczysz obok niego czerwony krzyżyk i nie przejdziesz dalej w procesie.

 

2. Ustawienia aukcji

Na kolejnej stronie ustawisz cenę minimalną, od której zacznie się licytacja. Jest też opcja ustawienia daty i czasu zakończenia aukcji – aukcja może trwać maksymalnie 29 dni.

W tym oknie możesz także wybrać czym chcesz wyróżnić swoją aukcję żeby przyciągnąć uwagę licytujących. Możliwe jest wyróżnienie 4 wybranych przez Ciebie przedmiotów, a także 5 różnego rodzaju osiągnięć takich jak:

  • -Twoje skille,
  • -liczba Achievement Points,
  • -posiadane blessy,
  • -outfity,
  • -ukończone questy,
  • -ilość Tibia Gold w banku.

Wyróżnione osiągnięcia będą widoczne bezpośrednio na listingu aukcji w Char Bazaar, natomiast pozostałe szczegóły dotyczące postaci będą dostępne po otworzeniu Twojej aukcji.

 

3. Zatwierdzenie aukcji

Na ostatniej stronie zobaczysz podsumowanie swojej aukcji. Jeżeli wszystko się zgadza klikasz „Confirm” i aukcja będzie dostępna w Char Bazaar od następnego server save. Jeżeli chcesz coś poprawić to możesz cofnąć się do poprzedniego kroku.

Bądź ostrożny, ponieważ po zatwierdzenie nie będzie możliwości zalogowania się już na tę postać. Dlatego jeżeli masz jakieś przedmioty, których nie chcesz sprzedawać, wyślij je wcześniej na inną postać parcelem.

Po udanej sprzedaży Twoja postać zniknie z listy postaci na koncie (od kolejnego server save), a Ty otrzymasz Tibia Coins, które zawsze możesz bezpiecznie spieniężyć u nas w skupie 🙂

 

Ważne informacje – Char Bazaar

Pamiętaj, że Cipsoft pobiera 50 Tibia Coins za wystawienie aukcji oraz prowizję w wysokości 12% od wylicytowanej sumy TC. Dla przykładu: Jeżeli sprzedasz postać za 2000 TC to Cipsoft pobiera 240 TC, a 1760 zostaje dla Ciebie. Kiedy odejmiesz od tego 50 TC opłaty za aukcję to zostaje Ci na czysto ponad 1710 TC.

Miej też na uwadze fakt, że część lub całość Tibia Coins jakie otrzymasz ze sprzedaży może być nietransferowalna przez okres maksymalnie 4 miesięcy (120 dni). Niezbywalne TC (jak też są nazywane) nie mogą być wysłane na inne konto lub sprzedane na markecie. Okres oczekiwania może być krótszy, ale zawsze trzeba odczekać te dni zanim Coiny będą znowu transferowalne.

Pamiętaj, że sprzedajesz tylko jedną postać, a nie całe konto – sprzedaż kont jest zabroniona!

Poniżej tutorial na żywo jak korzystać z Char Bazaar (można ustawić napisy PL):